پارسینا سرویس: نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در کرج
تعمیر در محل با استفاده از قطعات اورجینال بهمراه ضمانت خدمات
خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ و راه های رفع این مشکل چیست؟ پاسخ این سوالات را در مطلب زیر پیدا خواهید کرد.

ماشین لباسشویی از اواخر قرن هفدهم (۱۷۶۷) توسط کریستین شافر آلمانی اختراع و ساخته شد و در حدود ۱۴۰ سال طول کشید که موتور الکتریکی بر روی این وسیله نصب شد و در نهایت اولین نسل تجاری از ماشین های لباسشویی در سال ۱۹۲۷ توسط شرکت مینی تگ ساخته و روانه بازارها شد. امروزه دیگر نمی توان هیچ خانه ای را بدون ماشین لباسشویی تصور کرد که یکی از مهم ترین و پرمصرف ترین وسایل خانگی لقب گرفته است. اما این وسیله نیز مانند تمامی وسایل الکتریکی و مصرفی خانگی ممکن است دچار مشکلات و ایراداتی شوند.

این مشکلات می توانند گاها جدی و دردسرساز شوند و باعث خسارت هایی گردند. یکی از رایج ترین و شایع ترین مشکلاتی که ممکن است بارها در طول عمر یک ماشین لباسشویی برای آن پیش بیاید خاموش شدن های ناگهانی در حین کار است که مختص برند خاصی از این وسایل نیست و همه برندها از جمله برند سامسونگ نیز می تواند این مشکل را داشته باشد. خاموش شدن ناگهانی می تواند به دلایل مختلفی باشد. تعمیرگاه پارسینا سرویس در ادامه مطلب مهم ترین دلایل خاموشی ماشین لباسشویی سامسونگ را به همراه راه حل های آن برای شما توضیح می دهد.

اتصال و دوشاخه برق

اولین چیزی که باید قبل از استفاده و هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید به آن توجه کنید و از سلامت کامل آنها مطمئن باشید دوشاخه برق و اتصالات آن است. این قطعه ممکن است در اثر حرارت جریانات الکتریکی ذوب شود و باعث قطع شدن جریان برق شده و به صورت ناگهانی ماشین لباسشویی را خاموش کند. بنابراین همیشه قبل از استفاده از ماشین لباسشویی تمامی اتصالات آن از جمله دوشاخه برق و تبدیل ها را بررسی کنید. (تعدادی از وسایل برقی وجود دارند که از ۳ شاخه بجای دو شاخه استفاده می کنند و برای برقراری جریان الکتریکی باید از یکی تبدیل برای آنها استفاده کنید. این تبدیل ها می توانند باعث اتصال و خاموشی ماشین لباسشویی شوند)

عوامل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

از جمله اشکالات الکتریکی دیگری که می توانند به خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ ختم شوند می توان موارد زیر را عنوان کرد:

۱- احتمال دارد که شیر الکتریکی دچار مشکل باشد و یا خراب شده باشد و در نهایت منجر به خاموش شدن ماشین لباسشویی خواهد شد. این قطعه باید بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شود.

۲- رابط هیدرواستات به موتور تایمر از دیگر قطعاتی است که اگر دچار مشکلی شده باشد می تواند باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی شود.

۳- موتور تایمر و موتور دستگاه نیز از جمله گزینه های محتمل در خاموش شدن ماشین لباسشویی هستند و اگر مشکلی داشته باشند باید بررسی شوند.

۴- هیدرواستات نیز از جمله قطعات مهمی است که در صورت خراب شدن می تواند باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی شود. برای برطرف کردن مشکل هیدرواستات باید در لوله ورودی آن بدمید تا از سلامت آن اطمینان حاصل کنید چرا که امکان دارد شلنگ ورودی این قطعه دچار آسیب شده باشد و یا چاک خوردگی داشته باشد و هوای فشرده از آن خارج شود. هیدرواستات باید به صورت کامل بررسی شود چرا که احتمال دارد تنظیم آن نیز مشکل داشته باشد.

۵- فیلتر ورودی شیر الکتریکی از دیگر قطعاتی است که در صورت کثیف و مسدود شدن می تواند باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ شود و باید به صورت مستمر سرویس و تمیز شود.

وجود مشکل در برد الکتریکی یا تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ

برد الکتریکی و تایمر از جمله قطعاتی هستند که در تمامی ماشین های لباسشویی از تمامی برندهای مختلف استفاده می شود که وظیفه دستور و فرمان نحوه انجام شستشو را به دستگاه می دهد. این قطعات نیز می توانند در اثر نوسانات جریان الکتریکی دچار مشکل و خرابی شوند و در نهایت ماشین لباسشویی را خاموش کنند. نوسانات جریان الکتریکی همچنین می توانند باعث خراب شدن هیتر دستگاه، شیر برقی و موتور دستگاه شوند و در نهایت باعث خراب شدن تایمر یا برد الکتریکی شوند.

براری بررسی برد الکتریکی یا تایمر ماشیین لباسشویی سامسونگ به یک متخصص با تجربه نیاز دارید. اگر ساکن کرج هستید می توانید به تعمیرات ماشین لباسشویی در کرج پارسینا سرویس تماس حاصل کنید تا در کمتر از دو ساعت تعمیرکار مجرب خود را به محل شما ارسال کنند و مشکل را برطرف نمایند.

خراب شدن کلید روشن و خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از قطعاتی که ممکن است باعث خاموش شدن دستگاه در حین انجام کار شود خراب شدن یا قطع شدن پلاتین های کلید روشن و خاموش شدن ماشین لباسشویی است. سلامت این قطعه هم باید به صورت مستمر بررسی شود تا باعث ایجاد مشکلات جدی تری در دستگاه نشود.

مشکل داشتن خازن پارازیت گیر

تمامی ماشین های لباسشویی از جمله ماشین لباسشویی سامسونگ در انتهای سیم ورودی برق خود دارای یک خازن هستند که وظیفه پارازیت گیری و کنترل نویزها را دارد. این قطعه ممکن است در اثر جریانات اضافی دچار آسیب و خرابی شده باشد و در نهایت به قطعی جریان برق در لباسشویی ختم شود و همین امر در حین کار می تواند باعث خاموشی دستگاه گردد. این خازن نیز از قطعاتی است که باید به صورت مستمر بررسی شود تا در صورت داشتن مشکل برای رفع آن اقدام شود.

خراب شدن مدار الکتریکی ماشین لباسشویی سامسونگ

مدار الکتریکی را می توان مغز اصلی در ماشین لباسشویی دانست که ارتباط بین اجزای مختلف دستگاه را مدیریت می کند. در صورتی که این قطعه هرگونه مشکلی داشته باشد می تواند به خاموش شدن ماشین لباسشویی ختم شود.

غیر از دلایل عنوان شده برای خاموشی ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار می تواند علت های دیگری را عنوان کرد باید با دقت بررسی شوند. از مهم ترین دلیل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• قطع شدن یا پارگی سیم برق ماشین لباسشویی

• خراب شدن قفل یا قفل کن الکتریکی ماشین لباسشویی

• قطع شدن جریان آب ورودی و یا افت فشار آب

• استفاده بیش از حد و بدون وقفه کار کردن ماشین لباسشویی. (در صورتی که البسه و پارچه های زیادی برای شستشوی دارید و نیاز دارید به مدت زیادی از دستگاه استفاده کنید حتما کنید بعد از هر شستشو یک فاصله زمانی مشخص از آن استفاده نکنید تا موتور و قطعات آن خنک شوند)

• بسته نشدن درب ماشین لباسشویی و یا باز شدن در حین انجام شستشو نیز می تواند دستگاه را خاموش کند.

• خراب شدن یا سوختن فیوزهای شیشه ای و حرارتی ماشین لباسشویی نیز از جمله دلایلی هستند که باعث خاموش شدن آن خواهند شد.

• در صورتی که برق ورودی ضعیف باشد و یا مشکلی داشته باشد نیز می تواند دستگاه را خاموش کند.

قبل از آنکه بخواهید از این ماشین لباسشویی استفاده کنید تمامی موارد گفته شده را بررسی کنید. در صورتی که مشکلی برای برای ماشین لباسشویی سامسونگ پیش آمد و قصد داشتید که شخصا مشکل را برطرف کنید حتما از قطع شدن جریان برق آن مطمئن شوید. بنابراین در صورتی که دستگاه از همان ابتدا روشن نشد تمامی موارد گفته شده را بررسی کنید.

تعمیرگاه لوازم خانگی پارسینا سرویس کرج

پیدا کردن عیب هایی که مربوط به برق و جریان الکتریکی هستند و عیب های داخلی ماشین لباسشویی کار آسانی نخواهد بود نیازمند داشتن دانش و تجربه تخصصی است. در صورتی که دانش و تجربه کافی برای برطرف کردن مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ خود را نداشتید می توانید با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج تماس حاصل کنید  و با کارشناسان متخصص آن در ارتباط باشید تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل را برطرف کنند و خسارت های جدی تری به دستگاه وارد نشود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس