پارسینا سرویس: نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در کرج
تعمیر در محل با استفاده از قطعات اورجینال بهمراه ضمانت خدمات
علت برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ

علت برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ و راه های رفع آن

علت برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ و راه های رفع آن چیست؟ آیا برفک زدن یخچال های فریزر عواقب مضری خواهند داشت؟ چه کارهایی برای از بین بردن برفک باید انجام داد؟ برای دریافت پاسخ این سوالات مطلب زیر را مطالعه کنید.

پی بردن به دلایل برفک زدن یخچال فریزرهای سامسونگ همواره دغدغه اصلی بسیاری از مصرف کنندگان این وسیله الکتریکی و برند محبوب بوده است. برفک زدن یا یخ زدن یخچال های فریزر سامسونگ در اصل زمانی اتفاق می افتد که هوای گرم و مرطوب به محفظه یخچال نفوذ می کند و چون اواپراتورهای یخچال همیشه در حال فعالیت بوده و دمای پایینی دارند، این هوای گرم و مرطوب به قسمت جایخی یخچال وارد می شود. چون رطوبت مانند آب از عناصر هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده است بر اثر مکانیسم میعان به قطرات مایع آب تبدیل می شوند و پس از مدتی که در معرض دمای زیر صفر اپراتور قرار می گیرند در اثر مکانیسم انجماد از حالت مایع به حالت جامد تغییر شکل می دهد.

وجود برفک ها در یخچال فریزر می تواند باعث نگرانی شود چرا که معمولا به دلیل وجود نقص و کار نکردن اصولی قسمت های مختلف یخچال روی می دهد، از این رو لازم است که در کوتاه ترین زمان ممکن دلیل آن پیدا شود و برای رفع آن اقدامات لازم صورت بگیرد. در صورت هر گونه مشکل در یخچال فریزر سامسونگ خود می توانید با تعمیرات یخچال در کرج پارسینا سرویس تماس حاصل کنید.

دلایل وجود برفک در یخچال فریزرهای سامسونگ

هرچند که دلایل مختلفی برای برفک زدن یخچال های فریزر وجود دارد اما دلیل قطعی آن باید بر اساس نوع و مدل یخچال تعیین شود. به عنوان مثال از کار افتادن تایمر در یخچال هایی که به سیستم دیفراست مجهز شده اند می تواند یکی از دلایل ایجاد برفک باشد. خراب شدن ترمودیسک و یا ترموفیوز نیز می تواند از جمله دلایل اصلی ایجاد برفک در یخچال فریزرها باشد.

• دیفراست عملی است که برای آب کردن برفک های اواپراتور در بعضی از سیستم های تبرید انجام می شود. تشکیل برفک به خاطر رطوبت اجتناب ناپذیر است. دیفراست در مقایسه با سیستم نوفراست پیشرفته تر و موثرتر است. (در سیستم نوفراست که بیشتر در یخچال های قدیمی استفاده می شود هیچ برفکی وجود ندارد و هوای مرطوب مستقیا تبدیل به یخ می شود و برای استفاده از یخچال لازم است هر هفته آن را از برق جدا کرد تا یخ ها آب شوند و یخچال دوباره قابل استفاده باشد)

• ترموفیوز نوعی دماسنج است که میزان حرارت تولید شده توسط المنت را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و زمانی که دمای این قطعه بیشتر از حد نرمال باشد، آن را از مدار خارج می کند.

از دیگر دلایل ایجاد برفک در یخچال های فریزر می توان به خراب شدن المنت و خراب شدن فن اواپراتور اشاره کرد. همچنین ایجاد هر گونه مشکل و پارگی در لاستیک دور درب یخچال نیز باعث ورود هوا به یخچال شده و سپس زمینه تشکیل برفک را مهیا می کند. بنابراین لازم است که لاستیک دور درب یخچال به همراه دیگر قطعات به صورت مستمر بررسی شوند و در صورت بروز هرگونه مشکلی تعمیر یا تعویض شوند.

اثرات وجود برفک در یخچال فریزر سامسونگ

به دلیل آنکه برفک می تواند سطح لوله های یخچال فریزرها را بپوشاند می تواند مشکلات عدیده ای برای آنها به وجود بیاورد. برفک می تواند همانند یک عایق حرارتی عمل کند و از انتقال حرارت و دما در جایخی جلوگیری کند و این کار باعث می شود که اجازه ندهد دمای یخچال به اندازه مورد نظر پایین بیاید و خنک شود. با این کار دمای لازم برای خنک نگه داشتن مواد غذایی و خوراکی های درون یخچال تامین نمی شود.

برفک ها عملکرد یخچال را تحت تاثیر خود قرار می دهند و باعث می شوند که راندمان آن پایین بیاید چرا که زمانی که برفک ها مانع از خنک شدن مناسب سیستم شوند. زمانی که دمای دستگاه به اندازه مشخص نرسد به ترموستات اجازه نمی دهد که عمل اتومات را انجام دهد و این باعث می شود که کمپرسور هیچگونه استراحتی نداشته باشد و به صورت دائمی کار کند. در صورتی که ترموستات برای مدت زیادی کار کند از کار می افتد و باعث می شود که مصرف انرژی یخچال فریزر سامسونگ چندین برابر شود. برای جلوگیری از صدمه دیدن یخچال فریزر و بهبود عملکرد آن در صورت مشاهده برفک باید برای رفع آن اقدام شود.

راهکارهای رفع و برطرف کردن برفک از یخچال های فریزر سامسونگ

راه حل های متفاوتی برای برطرف کردن برفک از یخچال های وجود دارد که مهم ترین آنها عبارت اند از برطرف کردن طبیعی، برطرف کردن الکتریکی، برطرف کردن با گاز داغ، برطرف کردن با آب، برطرف کردن برفک با حرارت اضافی، برطرف کردن با خاموش کردن تایمر، خاموش کرن دستی و خاموش شدن با تایمر و روشن شدن با کنترلر. اما در صورت مشاهده برفک در یخچال فریزرهای سامسونگ مهم ترین اقداماتی که می توان انجام داد شامل دیفراست اتوماتیک، دیفراست دستی و برفک زدایی نوفراست است اما در صورتی که با هیچکدام از روش هایی که توضیح می دهیم قادر به رفع مشکل برفک یخچال فریزر سامسونگ خود نبودید می توانید از خدمات تعمیرگاه لوازم خانگی پارسینا سرویس استفاده کنید.

دیفراست اتوماتیک

یخچال های فریزر سامسونگ بر خلاف گذشته و با پیشرفت و گسترش تکنولوژی از سیستم دیفراست یا برفک زدایی اتوماتیک استفاده می کنند و بر خلاف روش های سنتی لزومی ندارد که مواد غذایی را از یخچال خارج کرده و جریان برق را قطع کنید تا برفک و یخ یخچال از بین برود. در این روش فقط با زدن دکمه دیفراست اتومات عمل برفک زدایی انجام خواهد شد. با فشار دادن دکمه دیفراست اتومات، یخچال به صورت خودکار خاموش می شود برفک های آن شروع به آب شدن می کنند. لوله هایی که در قسمت بالای کمپرسور تعبیه شده اند مسئول انتقال برفک به ظرف تبخیر هستند.

دیفراست دستی یخچال

در صورتی که قصد دارید با روش دیفراست دستی عمل برفک زدایی را انجام دهید باید آن را به صورت دوره ای و در مدت ۳ تا ۶ ماه انجام دهید. برای این کار لازم است که ابتدا ترموستات یخچال را خاموش کنید و مطمئن شوید که یخچال به برق متصل نیست و سپس درب یخچال را به مدت چند ساعت باز نگه دارید.

این روش که روش سنتی برفک زدایی است در یخچال هایی که به سیستم نوفراست تجهیز شده اند نیز استفاده می شود. برای آنکه برفک و یخ تشکیل شده در یخچال خارج شود از هیچگونه وسیله تیز استفاده نکنید چون امکان دارد که به لوله های اواپراتور صدمه وارد شود. منتظر بمانید تا به حالت طبیعی برفک آب شود تا مشکلی برای قطعات یخچال به وجود نیاید.

برفک زدایی نوفراست

همانگونه که گفته شد بسیاری از یخچال های فریزر به سیستم نوفراست مجهز هستند که با سیستم جدید دیفراست تفاوت هایی دارد. در این سیستم از یکی تایمر ، یک ترمو دیسک و المنت حرارتی استفاده می شود. سیستم برفک زدایی نوفراست به گونه ای عمل می کند که تعداد باز و بسته شدن درب یخچال اهمیت زیادی دارد و یا اینکه بر اساس مدت زمانی که از قبل تنظیم شده است در فاصله های زمانی مشخص و منظم شروع به اتوماتیک کردن می کند. المنت تعبیه شده در یخچال باعث آب شدن یخچال می شود و از آن مرحله به بعد همانند سیستم دیفراست خودکار عمل می کند و برفک ها آب شده و از یخچال خارج می شوند.

اگر ساکن کرج یا هر نقطه از استان البرز هستید شما می توانید در صورت مشاهده هرگونه ارور در یخچال فریزر خود با نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در کرج پارسینا سرویس تماس حاصل کنید تا در کمترین زمان ممکن و در ساعات مختلف شبانه روزی متخصصین با تجربه خود را به محل سکونت شما اعزام کنند و مشکل یخچال شما را برطرف نمایند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس