پارسینا سرویس: نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در کرج
تعمیر در محل با استفاده از قطعات اورجینال بهمراه ضمانت خدمات
ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

مهمترین ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ و روش های رفع آن

آیا می دانید ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ به چه دلیلی ایجاد می شوند؟ آیا روش های رفع آن ها آشنایی دارید؟ در ادامه این مطلب جواب این سوالات را خواهید یافت.

ظاهر شدن هر نوع ارور یا کد خطا در صفحه نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ مشکل دستگاه شما را نشان می دهد. با مشاهده هر گونه ارور در صفحه نمایش باید برای رفع آن اقدام کنید. زیرا ممکن است در طول زمان این ارورها به ماشین لباسشویی سامسونگ شما آسیب برساند. برخی از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ را می توان بدون نیار به تکنسین متخصص به راحتی برطرف کرد.

بنابراین هنگامی که یک کد خطا را در صفحه نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ مشاهده کردید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دفترچه راهنما دستگاه خود را مطالعه کنید تا بدانید ارور به چه دلیلی ایجاد شده است. سپس، برای حل آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که برخی از ارورها نیاز به متخصص دارد و شما باید یک تعمیرکار متخصص تماس حاصل کنید. شما می توانید در صورت بروز هر گونه مشکل در ماشین لباسشویی خود با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ  در کرج پارسینا سرویس تماس حاصل کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به شما کمک کنند.

در ادامه این مقاله از پارسینا سرویس قصد داریم که شما را با مهمترین ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ و روش های رفع آن آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ارور HE1 و HE2

این ارور به دلیل خطای عملکرد هیتر یا گرمکن ایجاد می شود. امکان دارد که در بخش هیتر ماشین لباسشویی سامسونگ مشکلی در اتصالات رخ داده باشد. گاهی این ارور به دلیل ایراد در سنسور NTC متصل به هیتر نیز ایجاد می شود. در حقیقت ارور HE1 به بیش از حد گرم کردن ماشین لباسشویی سامسونگ و ارور HE2 به هیتر آن ربط دارد.

برای رفع این خطا شما باید سنسور دما یا ترمیستور، مقدار مقاومت سنسور دما و اتصالات آن، آب هیتر، عملکرد مداوم آن و اتصالات هیتر را بررسی کنید. پس از بررسی این موارد شما باید ماشین لباسشویی سامسونگ خود را به مدت پنج دقیقه خاموش کرده و سپس روشن کنید. در صورتی که در صفحه نمایش دستگاه شما دوباره کد خطاها HE1 و HE2 ایجاد شد باید با یک تعمیرکار متخصص و باتجربه برای تعمیرات لباسشویی خود تماس حاصل کنید.

ارور ۴C و ۴E

ارورهای ۴C یا ۴E به دلیل مشکل تغذیه آب در صفحه نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ نمایش داده می شوند. برای حل این خطاها شما باید به بررسی موارد زیر بپردازید:

• شیر آب متصل به ماشین لباسشویی سامسونگ را بررسی کرده و از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

• لوله آب متصل به دستگاه را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچگونه نشتی، خم شدگی و یا پارگی نداشته باشد.

• بررسی کنید فیلتر آب مسدود نشده باشد. توجه داشته باشید که شما باید دو بار در سال فیلتر آب را بررسی و تمیز کنید تا از انباشته شدن رسوبات مسدود شدن مجرای آب جلوگیری کنید.

خطای ۴C گاهی به دلیل وجود مانع و مسدود شدن جای پورد ماشین لباسشویی سامسونگ ایجاد می شود. برای رفع آن شما باید جا پودری را بیرون بکشید و آن را تمیز کنید. سپس دوباره در جای خود قرار دهید.

ارور UE و E4

این ارورهای به دلیل نبود تعادل دستگاه و بارگذاری لباس ها در داخل دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ ایجاد می شود. برای حل این خطاها شما می توانید دستگاه خود را به مدت چند دقیقه خاموش و دوباره آن را روشن کنید. برای جلوگیری از نمایش این کد خطا سعی کنید لباس های را یکنواخت و به اندازه مناسب در دیگ دستگاه ماشین لباسشویی خود قرار دهید.

ارور E2

هنگامی که مشکلی در تخلیه آب دستگاه ماشین لباسشویی ایجاد شود، چراغ LED شروع به چشمک زدن می کند و ارور E2 در صفحه نمایش دستگاه نشان داده می شود. برای رفع این خطا شما باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

• فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که مسدود نشده باشد.

• اطمینان حاصل کنید که لوله تخلیه و اتصالات خروجی دستگاه ماشین لباسشویی دچار خم شدگی و گرفتگی نشده باشد.

• سعی کنید آب باقی مانده در دیگ دستگاه را خارج کنید یا سیکل چرخشی را انتخاب کنید تا آب تخلیه شود.

• از یک مولتی متر استفاده کرده و پمپ تخلیه را آزمایش کنید. در صورتی که اعداد نشان داده شده بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ باشد پمپ تخلیه آب سالم است. اما در صورتی که عدد نشان داده شده توسط مولتی متر صفر یا بیشتر از این مقدار بود، باید پمپ تخلیه تعویض و جایگزین شود.

ارور DE

ارور DE زمانی در صفحه نمایش دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر خواهد شد که درب دستگاه به خوبی بسته نشده باشد. برای رفع این ارور شما باید اطمینان حاصل کنید که درب به صورت کامل بسته شده است و تمام اتصالات قفل درب را بررسی کنید.

ارور ۸E و ۳E

این ارورهای به موتور ماشین لباسشویی سامسونگ مربوط است. شما باید در صورت مشاهده ارور ۸E و ۳E موارد زیر را بررسی کنید:

• اطمینان حاصل کنید که کنتور به صورت صحیح متصل شده است و اتصال مشکلی نداشته باشد.

• مدار کنترل و عملکرد برد دستگاه را بررسی کنید.

• سنسور را بررسی کرده و مطمئن شوید که کار می کند.

توجه داشته باشید اگر این ارورهای در ماشین لباسشویی سامسونگ ایجاد شد حتما با تکنسین و متخصص مربوطه باید تماس حاصل کنید.

ارور UC

این خطا زمانی در ماشین لباسشویی سامسونگ ایجاد می شود که برق ورودی دستگاه دچار مشکل شده باشد. برای رفع این ارور باید موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد.

• ولتاژ برق مصرفی را چک کنید.

• در حین کار دستگاه ولتاژ را بررسی کنید. به این صورت که یک ولتمتر به ترمینال ورودی متصل کرده و سپس عملکرد ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

• دو شاخه را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که به صورت کامل به پریز متصل است.

به این نکته توجه داشته باشید که گاهی این ارور به دلیل افت یا اضافه بار نیز رخ خواهد داد.

ارور CE

خطای CE مربوط به دمای آب است. از جمله مواردی که باعث ظاهر شدن ارور CE در صفحه نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ می شود می تواند موراد زیر اشاره کرد:

• هنگامی که دمای آب دستگاه بیش از ۵۵ درجه سانتی گراد باشد عمل تخلیه آب اصلا صورت نمی گیرد زیرا باعث آسیب به لوله های خروجی خواهد شد.

• به دلیل وجود مشکل در سنسور حراراتی.

ارور LE

این خطا به دلیل نشتی آب در دستگاه می باشد. برای رفع این مشکل باید موارد زیر مورد بررسی قرار بگیرد.

• محل اتصال هیتر را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که لوله در جای هوا قرار دارد. اگر این لوله از جای خود در آمده باشد در حین عمل سیکل چرخشی نشتی آب رخ می دهد.

• بررسی کنید که دیگ عقب در قسمتی که پیچ سفت می شود شکسته نشده باشد.

• استفاده بیش از حد از مواد شوینده ممکن است در قسمت جلو ماشین لباسشویی نشتی آب به همراه کف رخ دهد.

• اطمینان حاصل کنید که لوله اتصال به محفظه ماده شوینده به درستی متصل شده است.

• کیس فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کرده و مطمئن شوید به درستی متصل شده باشد.

• لوله تخلیه آب را بررسی کنید.

• سنسور نشتی را بررسی کنید مطمئن شوید که مشکلی نداشته باشد.

ارور ۱E و IE

در صورتی که ماشین لباسشویی سامسونگ با مشکل تامین آب مواجه شده شود خطاهای ۱E و IE در صفحه نمایش ظاهر خواهند شد. مواردی که باعث ایجاد این خطاها در دستگاه می شوند می توان به بسته بودن شیرهای ورودی، کم بودن فشار آب و خرابی سنسور سطح آب اشاره کرد. برای رفع این خطا باید موارد زیر بررسی شوند.

• سنسور سطح آب را بررسی کنید.

• مقدار فشار آب را اندازه گیری کنید.

• شیرهای ورودی را چک کرده و اطمینان حاصل کنید که باز هستند.

• اتصالات شیرها را بررسی کنید.

• فیلترهای داخلی دستگاه بر روی شیرها را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که مسدود نشده باشند.

ارور SUD

این خطا هنگامی که در ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر می شود که از مواد شوینده بسیار زیادی استفاده شده باشد. برای رفع این مشکل شما باید ابتدا اجازه دهید که خود دستگاه میزان کف به وجود آمده را حل کند و به مراحل شستشو ادامه دهد. در صورت که ارور رفع نشد شما می توانید سیکل شستشو برای لباس های نخی را انتخاب کنید. همچنین شما باید لوله های تخلیه و فیلترهای خروجی را بررسی و اطمینان حاصل کنید که مسدود نشده باشند.

ارور OE و E3

این ارورهای نیز به دلیل استفاده بیش از اندازه از پودرها و مایع های شوینده ایجاد می شود. برای حل این مشکل شما باید دستگاه خود را خاموش و به مدت یک دقیقه از پریز جدا کنید. سپس دوباره آن را راه اندازی کنید. این کار کمک می کند تا پمپ تخلیه شروع به کار کند و محتویات ماشین لباسشویی را به صورت کامل تخلیه کند.

در این مقاله شما را با مهمترین ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ و روش های رفع آن ها آشنا ساختیم. در صورتی که با راه حل های ارائه شده ارورهای دستگاه ماشین لباسشویی شما برطرف نشدند، شما می توانید با تعمیرگاه پارسینا سرویس تماس حاصل کنید تا کمتر از دو ساعت مجرب ترین تعمیرکار را به محل شما اعزام و مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ شما را حل و برطرف کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس