پارسینا سرویس: نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در کرج
تعمیر در محل با استفاده از قطعات اورجینال بهمراه ضمانت خدمات
عملکرد بهتر ماشین لباسشویی

عواملی که در عملکرد بهتر ماشین لباسشویی نقش دارند

عوامل که در عملکرد بهتر ماشین لباسشویی نقش دارند چه عواملی هستند؟ مهم ترین نکات در استفاده از ماشین لباسشویی چه نکاتی هستند؟ برای دریافت پاسخ این سوالات این مطلب را مطالعه کنید.

ماشین لباسشویی از جمله وسایل پر کاربرد و محبوب خانگی است که بیش از ۳ قرن از اختراع آن می گذرد و تقریبا امروزه در تمامی خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما استفاده از ماشین لباسشویی فقط جدا کردن لباس ها و انتخاب زمان شستشو و حرارت و شوینده مناسب نیست.

برای آنکه این وسیله عملکرد بهتری داشته باشد باید نکات و قواعد خاصی را رعایت کرد. هر وسیله مصرفی و پرکاربرد مانند ماشین لباسشویی دارای طول عمر مشخصی است و در مدت زمانی که از آن استفاده می شود ممکن است مشکلاتی برای آن پیش بیاید اما رعایت عوامل که در عملکرد بهتر ماشین لباسشویی نقش دارند می تواند عمر آن را افزایش دهد. پارسینا سرویس در این مطلب نکاتی در مورد استفاده درست از ماشین لباسشویی برای شما ارائه می کند.

نصب اصولی ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی برای شستن لباس و پارچه نیاز به انرژی بالایی دارند و به همین دلیل در هنگام استفاده از آنها باید در یک جای صاف و مناسب نصب شوند تا از تکان خوردن، لرزش و سر و صدای زیاد آن جلوگیری شود. در صورت لرزش و تق تق بالا، قطعات داخلی این وسیله می تواند آسیب ببیند و در دراز مدت باعث وارد آمدن خسارت هایی شود و در نهایت به کاهش طول عمر آن بینجامد. نصب ماشین لباسشویی و اتصالات مربوط به آن یک کار تخصصی است و توصیه می شود که افراد متخصص این کار را انجام دهند. در نصب ماشین لباسشویی باید به فاصله آن از دیوار توجه شود و در معرض نور مستقیم نور آفتاب نیز نباشد.

اطمینان از لباس ها

در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید از لباس ها اطمینان داشته باشید. به این معنی که هر وسیله ای غیر از پارچه وارد ماشین شود می تواند باعث آسیب رساندن به قسمت های مختلف دستگاه شود. لباس ها را از نظر وجود سکه، دسته کلید، تلفن همراه، خودکار و یا هر وسیله دیگری بررسی کنید و سپس درون ماشین لباسشویی قرار دهید. تعداد از لباس ها وجود دارند که به دلیل استفاده از سیم های فلزی، نمی توان برای شستن آنها از لباسشویی استفاده کرد. همچنین لباس هایی که دارای زیپ هستند باید زیپ آنها را ببندید تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.

استفاده بیش از حد

ماشین لباسشویی نیز همانند تمام وسایل برقی دیگر مدت زمان استفاده مشخصی دارد و در صورتی که بیشتر از حد تعریف شده برای آن استفاده شود می تواند باعث آسیب دیدن و ایجاد خسارت های جبران ناپذیر شود. در صورتی که لباس و پارچه های زیادی برای شستشوی دارید سعی کنید به صورت مداوم از دستگاه استفاده نکنید و پس از اتمام یه دوره شستشو به دستگاه مدت زمانی استراحت بدهید تا موتور و قطعات آن خنک شوند و به آنها فشاری وارد نشود.

شوینده ها

شوینده ها نقش ویژه ای در سلامت ماشین لباسشویی دارند. استفاده بیش از حد یا کمتر از حد نرمال از شوینده ها می تواند روند کار ماشین لباسشویی را مختل کند. بسیاری از افراد تصور می کنند با اضافه کردن پودر لباسشویی بیشتر از حد مجاز به تمیز شدن لباس ها کمک می کنند در حالی که شوینده های بیشتر می تواند به قطعات ماشین آسیب های جدی وارد کند و طول عمر آنها را به شدت کاهش دهد. کف کردن بیش از حد می‌تواند مشکلاتی را در ماشین‌های لباسشویی ایجاد کند و حتی مانع از چرخش مناسب آن شود.

تجمع اشتباه لباس

تعدادی از کاربران هستند که چون در یک دوره مشخصی، حجم مشخصی از لباس های کثیف را برای روشن کردن ماشین ندارند این لباس ها را درون لباسشویی جمع می کنند. بوی بد ناشی از لباس ها به همراه رطوبت می تواند علاوه بر آلوده کردن محیط باعث آسیب به دستگاه شود. بنابراین بهترین کار این است که لباس ها چند دقیقه قبل از شروع شستشو وارد لباسشویی شوند.

سرویس کردن فیلتر ماشین لباسشویی

فیلتر ماشین های لباسشویی یک از مهم ترین قطعات این وسیله است که باید به صورت مداوم بررسی شوند و از سلامت و تمیزی آن اطمینان حاصل کرد. مسدود شدن فیلتر ماشین لباسشویی می تواند باعث بروز اختلالات جدی در عملکرد دستگاه شود. همچنین ممکن است وسایلی که در لباس ها وجود دارند به فیلتر منتقل شوند. بنابراین بررسی کردن فیلتر به منظور تمیز کردن و سرویس آن لازم است.

تمیز کردن ماشین لباسشویی

به دلیل این که ماشین لباسشویی استفاده های زیادی دارد و به صورت مرتب با لباس های کثیف سر و کار دارد و پتانسیل آلوده شدن و کثیف شدن بالایی دارد لازم است که به صورت مرتب ضدعفونی شود و با موادی مانند سرکه، جوش شیرین یا مواد شیمیایی تمیز شود تا هم بوی بد و آلودگی های آن از بین برود و هم اینکه طول عمر آن افزایش پیدا کند.

تخلیه آب

بعد از آنکه از ماشین لباسشویی استفاده کردید لباس ها را بیرون آوردید، داخل لباسشویی و لاستیک آن مقداری آب جمع می شود که ماندن دراز مدت آن می تواند علاوه بر ساطع کردن بوی ناخوشایند باعث زندگی زدگی و خراب شدن ماشین شود. بنابراین بعد از هر بار استفاده، آب را تخلیه کنید و آن را با پارچه های تمیز، خشک نمایید و درب آن را باز کنید تا کاملا خشک شود.

سرویس مداوم ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی دارای قطعات مصرفی زیادی مانند لوله های خرطومی، لاستیک ها و فیلترها است که دارای عمر مشخصی هستند و بعد از مدتی دچار آسیب و پوسیدگی می شوند بنابراین لازم است که هر چند وقت یک بار به صورت کامل سرویس شود و مشکلات احتمالی آن برطرف شود و قطعاتی آن تعمیر یا تعویض شوند.

به غیر از موارد ذکر شده نکات و قواعد دیگری هستند که رعایت آنها می تواند باعث بهبود عملکرد ماشین لباسشویی و همچنین افزایش طول عمر و سلامت آن شود. از مهم ترین نکات می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

• قبل از آنکه بخواهید برنامه ماشین لباسشویی های هوشمند را تغییر بدهید، حتما آن را خاموش کنید.

• قبل از توقف کامل مخزن شستشوی دستگاه درب آن را باز نکنید.

• از سلامت تمامی اتصالات برقی اطمینان حاصل کنید و اتصال به زمین ماشین لباسشویی را مطابق استاندارد وصل کنید.

• همیشه از اتصال ماشین به لوله های آب مطمئن باشید.

• هرچند وقت یک بار برنامه کامل شستشوی را بدون آنکه لباسی درون آن قرار بدهید با استفاده از یک ماده حلال کلسیم انجام دهید تا تمام رسوبات و آلودگی ها پاک شوند.

• از مخفی کردن اشیا داخل این دستگاه به شدت خودداری کنید چون ممکن است هنگام استفاده فراموش کنید و باعث آسیب به آن شوید.

• از ماشین لباسشویی حتی برای شستن پتوهای کوچک استفاده نکنید چرا که با سنگین شدن آن می تواند باعث آسیب به موتور دستگاه شود.

• در شستن لباس ها به برچسب های آنها توجه کنید و بر اساس نوع لباس ماشین را تنظیم کنید.

• قبل از استفاده از ماشین لباسشویی حتما چند بار دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید تا کاملا با نحوه کار آن آشنا شوید.

تعمیرات لوازم خانگی پارسینا سرویس کرج 

در صورت بروز هرگونه مشکلی برای ماشین لباسشویی که شخصا قادر به برطرف کردن آنها نبودید می توانید با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی در کرج پارسینا سرویس تماس حاصل کنید و با مشاوران و کارشناسان متخصص این مرکز در تماس باشید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل را برطرف کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس