پارسینا سرویس: نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در کرج
تعمیر در محل با استفاده از قطعات اورجینال بهمراه ضمانت خدمات
بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟ چگونه می توان مشکل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی را رفع کرد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

ماشین لباسشویی از لوازم برقی مهم و ضروری منزل می باشد و نقش بسیار مهمی در شستشو لباس ها دارد. این وسیله برقی نیز مانند هر وسیله برقی دیگر به مرور زمان دچار آسیب می شود و نیاز به تعمیر و بررسی دارد. از رایج ترین مشکلاتی که در هر ماشین لباسشویی ممکن است ایجاد شود، بسته نشدن درب آن است. باز بودن درب ماشین لباسشویی از روشن شدن دستگاه جلوگیری خواهد کرد. زیرا بسته نشدن درب مانع ورود آب به دستگاه می شود در نتیجه دستگاه به مرحله شستشو نمی رود. همیشه از بسته شدن درب ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باشید هنگامی که درب بسته می شود صدای تیک از آن شنیده خواهد شد.

باید دقت کنید هنگامی که لباس های خود را در داخل ماشین لباسشویی قرار می دهید از بسته بودن آن اطمینان حاصل کنید و در صورتی که درب ماشین لباسشویی شما بسته نمی شود حتما علت را بررسی کنید تا آسیب جدی به دستگاه شما وارد نشود. در این مقاله از پارسینا سرویس قصد داریم شما را با دلایل اصلی که مانع بسته شدن درب ماشین لباسشویی می شود آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

رایج ترین دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

همانطور که اشاره شد از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای یک ماشین لباسشویی ایجاد شود، بسته نشدن درب آن است. اگر با علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آشنایی ندارید، در ادامه شما را با دلایل اصلی بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آشنا خواهیم ساخت.

خرابی قفل درب

یکی از دلایل اصلی باز بودن درب ماشین لباسشویی، خرابی قفل درب می باشد. هنگامی که قفل درب، قفل را درگیر نکند، درب ماشین بسته نخواهد شد. اگر درب ماشین لباسشویی شما بسته نمی شود، نخست قفل را بررسی کنید و در صورت خراب شدن آن، قفل را تعویض و جایگزین کنید. گاهی هم ممکن است ایراد در قسمتی دیگر از دستگاه باشد، اگر درب ماشین لباسشویی به سختی بسته می شود، شما به قفل آسیب خواهید رساند و بهتر است قسمت های دیگر ماشین لباسشویی را بررسی و علت را پیدا کنید.

توجه داشته باشید باشید اگر برای بسته شدن درب ماشین لباسشویی فشار زیادی را به آن وارد کنید ممکن است که درب برای همیشه بسته شود و دیگر باز نشود. پس حتما در صورتی که درب ماشین لباسشویی شما بسته نمی شود حتما علت را شناسایی و با تعمیرکار مربوطه تماس حاصل فرمایید تا مشکل را بررسی و حل نماید.

خراب شدن لاستیک دور درب

از دیگر موارد که مانع بسته شدن درب ماشین لباسشویی می شود، خرابی لاستیک دور درب است. در صورتی که لاستیک در جای خود قرار نداشته باشد، یا قسمتی از آن دچار پارگی شده باشد، درب به درستی بسته نخواهد شد. لاستیک دور درب در طولانی مدت و یا در اثر استفاده نادرست از ماشین لباسشویی دچار آسیب و خرابی می شود. اگر درب ماشین به درستی بسته نمی شود و یا در هنگام سشتن لباس ها در اطراف درب آب می چکد حتما لاستیک ماشین لباسشویی را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

خراب شدن زبانه قفل

اغلب ماشین های لباسشویی که درب آن ها به درستی بسته نمی شود، مشکل از خرابی زبانه قفل است. زبانه قفل ممکن است شل یا شکسته شود و معمولا این زبانه به صورت مکانیکی یا برقی از کار می افتد. مونتاژ قفل از جنس پلاستیک است و در صورت هرگونه خرابی در آن باید آن را تعویض و جایگزین کنید.

خرابی در میکروسوئیچ درب

خرابی میکروسوئیچ درب نیز در بسته نشدن درب ماشین لباسشویی نقش دارد. بخصوص اگر ماشین لباسشویی به صورت کامل اتوماتیک باشد، در صورت هرگونه خرابی در میکروسوئیچ، در حین عمل شستشو ممکن است درب باز شود. پس در صورتی خرابی این قسمت حتما آن را بررسی و تعمیر کنید. معمولا میکروسوئیچ درب در طول زمان و بر اثر کارکرد زیاد دستگاه خراب می شود.

وارد شدن ضربه به درب

از دیگر مواردی که باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می شود، این است که به درب آسیبی وارد شده باشد. این مورد معمولا در اثر جابه جایی دستگاه اتفاق می افتد. در صورت وارد شدن هر گونه آسیب به آن را بررسی و در صورت نیاز درب را تعویض کنید.

حجم زیاد لباس ها

اگر شما حجم زیادی از لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید، قطعا درب آن بسته نخواهد شد. هنگامی که شما حجم زیادی از لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار می دهید علاوه بر این که لباس ها خوب و تمیز شسته نمی شوند، فشاری زیادی بر درب دستگاه وارد خواهد شد و آسیب جدی را به آن وارد خواهد کرد.

خرابی و شکسته شدن دستگیره

درب برخی از ماشین لباسشویی های امروزی دارای دسته است که در اثر شکسته شدن یا خرابی در این دستگیره، درب باز و بسته نخواهد شد. پس حتما آن را بررسی و در صورت نیاز دستگیره را تعمیر کنید.

نکته ۱:

در هنگام بررسی علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی نخست دستگاه را از برق جدا کنید، سپس، قفل درب را بررسی کرده و و در صورت مشاهده هرگونه خرابی و یا شکسته شدن، آن را تعویض کنید. در صورتی که چفت قفل خراب شده باشد آن را تعمیر کنید. سپس، بعد از نصب مجدد قفل دستگاه را یک بار روشن کرده تا عمل شستشو را انجام دهد تا اطمینان حاصل کنید همه چیز به درستی کار می کند.

تعمیرگاه پارسینا سرویس

تعمیرگاه لوازم خانگی پارسینا سرویس با چندین سال سابقه در حوزه تعمیر انواع لوازم خانگی، از بهترین تعمیرگاه ها در شهر کرج می باشد. هدف اصلی این تعمیرگاه جلب رضایت مشتریان خود می باشد و به همین منظور خدمات متنوعی را به آن ها ارائه می دهد. اگر دستگاه ماشین لباسشویی شما دچار مشکل و یا خرابی شده است کافی است که با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی در کرج پارسینا سرویس تماس حاصل کنید تا در کمترین زمان ممکن تعمیرکاران متخصص و فوق حرفه ای خود را به محل مورد نظر شما اعزام و مشکل دستگاه شما را بررسی و برطرف کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس