پارسینا سرویس: نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در کرج
تعمیر در محل با استفاده از قطعات اورجینال بهمراه ضمانت خدمات
کار نکردن آبسردکن یخچال

علت کار نکردن آبسردکن یخچال فریزر (از عیب یابی تا رفع مشکل)

علت کار نکردن آبسردکن یخچال فریزر و ساید بای ساید و راه های رفع آن چیست؟ خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا پاسخ سوال خود را پیدا کنید.

از حساس ترین قسمت های یخچال فریزر و ساید بای ساید آبسردکن است. گاهی ممکن است با این مشکل برخورد کرده باشید که آبسردکن یخچال شما کار نمی کند و آب را به خوبی سرد و خنک نکند. در این مواقع شما به دنبال علت کار نکردن آبسردکن یخچال هستید تا بتوانید مشکل را برطرف کنید. در این مقاله از پارسینا سرویس قصد داریم که شما را با دلایل کار نکردن آبسردکن یخچال فریزر و ساید بای ساید آشنا کنیم تا در صورت بروز این مشکل بتوانید آن را برطرف کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کار نکردن آبسردکن یخچال فریزر

گام اول باید دقیق مشخص کنید که منظور شما از کار نکردن آب سرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید چیست؟ آیا آبسردکن آب را سرد و خنک نمی کند؟ یا از آن آب خارج نمی شود؟ در ادامه این مقاله ابتدا هر دو مشکل را بررسی و علت آن را شناسایی خواهیم کرد.

چرا آبسردکن یخچال آب را سرد نمی کند؟

اگر آب سرد کن یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما به خوبی آب را سرد نمی کند، دو دلیل برای آن وجود دارد:

  1. ترموستات دمایی یخچال تنظیم نیست.
  2. در برد کنترلی آب سرد کن ایرادی وجود دارد.

علت خارج نشدن آب از آبسردکن یخچال

اگر منظور شما از کار نکردن آبسردکن یخچال این است که از آبسردکن آبی خارج نمی شود، علت آن به دلیل یکی از موراد زیر ربط دارد:

  1. یخ زدن لوله انتقال آب
  2. وجود مشکل در شیر ورودی آب یا شیر برقی
  3. فشار کم آب
  4. فیلتر آب
  5. سوئیچ درب
  6. سوئیچ آبسردکن
  7. ایراد برد کنترلی آبسردکن یا دیسپنسر

بررسی مهمترین دلایل کار نکردن آبسردکن یخچال و راه های رفع آن

در ادامه هر کدام از این موارد را بررسی و شما را با راه های رفع آن آشنا خواهیم ساخت. پس همچنان با ما همراه باشید.

تنظیم ترموستات دمایی یخچال

در صورت وجود هرگونه مشکل در ترموستات دمایی یخچال فریزر یا ساید بای ساید، تنظیمات دمایی یخچال به صورت کامل بهم ریخته و آبسردکن نیز نمی تواند آب را به خوبی سرد کند. برای رفع این مشکل باید تکنیسن حرفه ای یخچال ترموستات را بررسی و در صورت خرابی آن را تعویض و جایگزین کند.

یخ زدن لوله انتقال آب

رایج ترین علت کار نکردن آبسردکن یخچال، یخ زدن لوله انتقال آب می باشد. در بیشتر موارد این لوله در بخش فریزر یخچال ساید بای ساید قرار دارد، در نتیجه احتمال یخ زدگی لوله بیشتر می شود. برای آنکه اطمینان حاصل کنید که لوله آب یخ زده یا خیر، کافی است لوله را از سمت پایین یخچال جدا کرده و در آن فوت کنید یا آن را زیر شیر آب بگیرید. در صورتی که لوله یخ زده باشد آبی از طرف دیگر آن خارج نخواهد شد.

شما همچنین می توانید برای رفع این مشکل دمای فریزر یخچال خود را تنظیم کنید. زیرا اگر دمای آن زیر صفر درجه فارنهایت لوله انتقال آب یخ خواهد زد. همیشه سعی کنید که دمای داخل فریزر را بین ۱۸- تا ۱۲- تنظیم کنید تا مانع یخ زدن لوله انتقال آب شوید.

خرابی برد کنترلی آبسردکن یا دیسپنسر

از دیگر علت های بسیار مهم کار نکردن آبسردکن یخچال فریزر، خرابی در برد کنترلی آبسردکن می باشد. وجود هرگونه ایراد در این بخش بسیاری از عملیات های آبسردکن و یخچال را متوقف می سازد. برد کنترلی هر یک از دو بخش آبسردکن، یخساز و صفحه نمایش را کنترل می کند.

اگر تنها یک بخش کار نمی کند، ابتدا به بررسی آن بپردازید و در صورتی که کل دیسپنسر کار نمی کند، برد را بررس کنید که خازنی نسوخته باشد یا سوختگی و اتصال کوتاهی رخ نداده باشد. برای بررسی برد کنترلی آبسردکن می توانید با مرکز تعمیرات لوازم خانگی پارسینا سرویس کرج تماس حاصل کنید.

خرابی شیر ورودی آب

شیر ورودی یا شیر برقی، آب را به داخل یخچال آورده و آن را به بخش های آبسردکن و یخساز می رساند. متاسفانه این قسمت می تواند هم به صورت الکترونیکی و هم به صورت مکانیکی از کار بیفتد. از سالم بودن سلنویدهای شیر ورودی آب توسط مولتی متر و مسدود نبودن آن اطمینان حاصل کنید. از یک تعمیرکار ماهر بخواهید شیر برقی را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض و جایگزین کنید.

فشار آب خانه

یکی دیگر از علت های کار نکردن آبسردکن یخچال فریزر، کم بودن فشار آب خانه می باشد. حداقل فشار مورد نیاز برای عملکرد صحیح شیر ورودی آب ۲۰ psi می باشد. در صورتی که فشار آب خانه شما کم باشد، ممکن است شیر باز نشده در نتیجه آبسردکن کار نکند.

فیلتر آب

اگر فیلتر آب گرفته یا مسدود شده باشد جریان آب به آبسردکن کاهش پیدا می کند که این امر موجب کار نکردن آبسردکن خواهد شد. به طور معمول فیلتر آب یخچال باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شود.

خرابی میکروسوئیچ و کلیدهای دیسپنسر

گاهی ممکن است که میکروسوئیچ ها یا کلیدهای دیسپنسر که بر روی یخچال نصب می شوند و عملیات خروج آب از آبسردکن و یخ از یخساز را کنترل می کنند، دچار سوختگی یا اتصالات نادرست شده باشند. همچنین ممکن است از فریم یا بدنه جدا یا به دلیل حرارت و ضربه دچار مشکل فنی شده باشند.

ایراد در سوئیچ درب یخچال

وقتی که درب یخچال فریزر یا ساید بای ساید باز باشد، قفل درب منجر به خاموش شدن آبسردکن می شود. در صورتی که سوئیچ درب دچار مشکل شده باشد حتی بسته بودن درب نیز می تواند از کار کردن آبسردکن جلوگیری کند. برای سالم بودن قفل درب می توانید از مولتی متر برای وجود جریان استفاده کنید.

ایراد از سیم کشی های داخلی

از دیگر علت های کار نکردن آب سرد کردن یخچال فریزر و ساید بای ساید وجود مشکلاتی در سیم کشی داخلی است. داخل یخچال و درب های آن را بررسی کنید و سیم های قطع شده را متصل نمایید. ممکن برخی از سیم ها در اثر نوسانات داخلی سوخته شده باشند آن ها را بررسی و تعویض کنید.

تعمیرگاه پارسینا سرویس کرج

اگر در شهر کرج یا در یکی از شهرهای استان البرز زندگی می کنید و یخچال شما نیاز به بررسی و سرویس دارد کافی است با مرکز تعمیرات یخجال در کرج پارسینا سرویس تماس حاصل فرمایید تا در کمترین زمان بهترین تعمیرکاران حرفه ای خود را به محل شما اعزام کنند و مشکل را بررسی و برطرف نمایند. شما همچنین می توانید با یکی از شماره های زیر تماس حاصل کنید و مشاوره های رایگان را در خصوصی تعمیرات لوازم خانگی دریافت نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس