پارسینا سرویس: نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در کرج
تعمیر در محل با استفاده از قطعات اورجینال بهمراه ضمانت خدمات
نچرخیدن سینی مایکروفر

علت نچرخیدن سینی مایکروفر یا مایکروویو و راه های رفع آن

چه دلایلی باعث نچرخیدن سینی مایکروفر می شود و چگونه می توان آن ها را رفع کرد؟ این مقاله را بخوانید تا کند تا با علت نچرخیدن سینی مایکروفر یا مایکروویو آشنا شوید.

امروزه مایکروفر در هر خانه ای پیدا می شود و از وسایل محبوب آشپزخانه به شمار می آید. اما این وسیله برقی نیز مانند هر وسیله دیگری به مرور زمان ممکن است دچار آسیب و خرابی شود. از جمله مشکلات رایج در مایکروفر یا مایکروویو نچرخیدن سینی آن است. در این مقاله قصد داریم شما را با علت نچرخیدن سینی مایکروفر یا مایکروویو آشنا کنیم تا قبل از وارد شدن آسیب جدی به دستگاه این دلایل را شناسایی و در اسرع وقت آن را برطرف نمایید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

رایج ترین دلیل نچرخیدن سینی مایکروفر یا مایکروویو

دستگاه مایکروفر دارای یک سینی است که این سینی به صورتی طراحی شده است که در هنگام کار می چرخد و به گرم شدن سریع غذا کمک می کند. توجه داشته باشید که این سینی به صورت خودکار با روشن شدن دستگاه شروع به چرخش می کند اما شما می توانید این چرخش را با استفاده از دکمه موجود در مایکروفر غیر فعال کنید. در برخی از دستگاه های مایکروفر هنگامی که شما دکمه غیر فعال کردن چرخش را فشار می دهید و سپس دوباره دکمه چرخش را فعال کنید، جهت چرخش عوض خواهد شد. این کار باعث پراکندگی گرما می شود در نتیجه سریع تر غذا گرم خواهد شد.

هنگامی که سینی مایکروفر بدون فشار دادن دکمه غیر فعال کردن چرخش از حرکت می ایستد، شما باید علت را بررسی کنید زیرا ممکن است باعث ایجاد مشکلات جدی در دستگاه شود. در ادامه شما را با رایج ترین علت های نچرخیدن سینی مایکروفر آشنا می سازیم.

موتور صفحه گردان

از دلایل اصلی نچرخیدن سینی مایکروفر، خرابی موتور صفحه گردان می باشد. برای بررسی این مشکل شما می توانید از یک مولتی متر استفاده کنید تا از خرابی موتور اطمینان حاصل کنید.

برای انجام این کار نخست، درج مایکروفر را باز کرده و سینی شیشه ای و حلقه زیر آن را خارج کنید. سپس، با استفاده از یک پیچ گوشتی پیچ های موجود در عقب مایکروفر را باز کنید. اکنون با فشار دادن دوشاخه سیم را جدا کرده و صفحه پایین را بردارید. حال باید پایانه ها را از موتور صفحه گردان جدا کنید. در نهایت پایانه ها را به پایانه های مولتی متر وصل نمایید. اگر اتصال وجود نداشته باشد و موتور با یک صدای عجیب همراه بود، شما باید موتور را تعویض و جایگزین کنید. اما اگر اتصال برقرار بود شما باید دلایل دیگر را برای نچرخیدن سینی مایکروفر بررسی کنید.

محل قرارگیری سینی شیشه ای

از دیگر علت های نچرخیدن سینی مایکروویو این است که صفحه شیشه ای در جای خود قرار نداشته باشد. احتمال دارد محل اتصال شکسته یا از بین رفته باشد. در دستگاه مایکروفر یک صفحه شیشه ای گردان وجود دارد که به وسیله یک اتصال دهنده محور موتور و یک راهنمای غلتکی تغذیه می شود. بیشتر این شیشه ها دارای شیارهایی می باشند که به راحتی می توان به وسیله آن ها را از بدنه جدا کرد. ابتدا صفحه را بررسی کنید و در صورت وجود هرگونه مشکل، به آرامی سینی شیشه ای را از بدنه جدا کنید و آن را تعویض و جایگزین نمایید. همچنین شما می توانید در صورتی که سینی در جای خود قرار نداشته باشد، آن را در جای خود قرار دهید.

خرابی غلتک

خرابی غلتک نیز می توانید بر روی چرخش سینی مایکروفر تاثیر بگذارد. غلتک در زیر سینی شیشه ای قرار گرفته است و به سینی کمک خواهد کرد تا در هنگام چرخش در مسیر خود باقی بماند. برای بررسی این علت ابتدا دستگاه مایکروفر را خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید. سپس، سینی شیشه ای را از بدنه جدا کرده و آن را بیرون بیاورید. در نهایت غلتک را بررسی کنید ببینید که آیا دچار ترک، آسیب یا فرسایش شده است یا خیر. در صورت هر گونه مشکل شما باید غلتک را تعویض کنید. در برخی مواقع وجود مواد غذایی در مسیر غلتک، حرکت آن را مختل می کند، در این صورت مسیر را تمیز و پاک کنید و سپس صفحه شیشه ای را در جای خود قرار دهید.

حرکت صفحه گردان

یکی دیگر از علت های نچرخیدن سینی مایکروویو، مسدود شدن مسیر حرکت صفحه گردان باشد. ممکن است که ذرات خاصی این مسیر را مسدود کرده و مانع حرکت صفحه گردان شده باشند. برای حل این مشکل کافی است که صفحه گردان را تمیز کنید. برای این کار شما باید سینی شیشه ای و گردون را خارج کنید و آن ها را تمیز بشویید و سپس آن را پاک کنید.

تعمیرات لوازم خانگی پارسینا سرویس در کرج

مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی در کرج به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمات رسانی به شهروندان در کرج و سراسر البرز می باشد. هدف اصلی تعمیرگاه پارسینا سرویس جلب رضایت مشتریان است از این رو خدمات متنوعی را به مشتریان خود ارائه می دهد. از جمله این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این تعمیرگاه دارای تعمیرکاران متخصص و حرفه ای است که در حوزه تعمیر تمامی وسایل خانگی تجربه دارند و همین مسئله باعث می شود که تعمیر دستگاه شما سریع انجام شود.
  • این تعمیرگاه این امکان را برای شما فراهم می آورد تا وسیله خود را در خانه، محل کار یا تعمیرگاه تعمیر کنید.
  • هزینه تعمیرات با توجه به میزان خدمات ارائه شده تعیین می شود.
  • تمامی مراحل تعمیر بعد از تایید نهایی مشتری انجام می شود.
  • قطعات یدکی مورد استفاده کاملا اورجینال و اصل می باشد.

در صورتی که ساکن شهر کرج یا هر نقطه از استان البرز هستید و دستگاه مایکروفر شما دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیر دارد شما می توانید با نمایندگی تعمیرات مایکروفر در کرج تماس حاصل کنید تا در کمتر از ۲ ساعت تعمیرکار حرفه ای و متخصص خود را به محل شما اعزام کنند و مشکل را برطرف و رفع نمایند. همچنین شما می توانید با این تعمیرگاه تماس حاصل کنید و سوالات و راهنمایی های لازم را در خصوص خرابی هر نوع وسیله برقی دریافت کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس