پارسینا سرویس: نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در کرج
تعمیر در محل با استفاده از قطعات اورجینال بهمراه ضمانت خدمات
علت بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟ چه راهکارهایی برای رفع این بوها وجود دارد؟ با خواندن این مقاله جواب سوالات خود را خواهید یافت.

در قرن جدید و با ماشینی شدن زندگی ها، استفاده از وسایل الکتریکی برای راحت تر شدن زندگی رواج بسیار زیادی داشته است. تقریباً دیگر نمی توان زندگی کردن را بدون این لوازم تصور کرد. یکی از وسایلی که در چند سال اخیر به شدت محبوب شده است و مورد استفاده قرار می گیرد ماشین ظرفشویی می باشد. ماشین ظرفشویی از جمله وسایل مهم و پرکاربرد آشپزخانه های امروزی است که مانند سایر لوازم الکتریکی و مصرفی می تواند دچار مشکلاتی شود. یکی از اساسی ترین مشکلات ماشین ظرفشویی ساطع شدن بوهای ناخوشایند از آن است که موجب ناراحتی و آزار افراد خانواده می شود.

بعد از آنکه برای مدتی از ماشین ظرفشویی استفاده شود، مشکلاتی برای آن به وجود خواهد آمد، خصوصاً زمانی که در شرایط مناسبی از آن استفاده نشود و یا به صورت منظم سرویس نشده و نظافت نشود. در این مطلب سعی می کنیم اصلی ترین دلایل بو گرفتن ماشین های ظرفشویی سامسونگ را بررسی کنیم و راه های رفع نمودن آنها را نیز بیان کنیم.

نظافت بدنه ماشین ظرفشویی

قبل از آنکه به فکر از بین بردن بوی نامطبوع از ماشین ظرفشویی سامسونگ باشید، باید ابتدا منشأ بو را پیدا کنید. نظافت بدنه و ظاهر بیرونی ماشین ظرفشویی از کارهایی است که حتی در صورت حس نکردن بوی نامطبوع نیز باید صورت گیرد چرا که به عمر طولانی وسیله کمک می کند. برای تمیز کردن بدنه و داخل ماشین می توانید از موادی مانند سرکه و سودا استفاده کنید. بعد از آنکه از خالی بودن ماشین ظرفشویی مطمئن بودید می توانید با ریختن مقداری سودا درون آن، یک چرخه اضافی شستشو را اجرا کنید تا بوهای بد آن کاملاً از بین برود. برای این کار باید حتماً از آب داغ استفاده شود.

همچنین سرکه یکی از بهتری مواد برای رفع انواع آلودگی ها و بوها از ماشین است چون اسیدهای سرکه هرگونه آلودگی را تخریب می کنند. هرچند بوی سرکه مقداری ناخوشایند است اما بوی آن فرار است و پس از مدتی کاملاً از بین خواهد رفت اما ماشین شما را به صورت کامل تمیز می کند.

تمیز کردن شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

شلنگ تخلیه ممکن است یکی از رایج ترین قسمت های ماشین باشد که تولید کننده بوهای بد باشد. به دلیل آنکه احتمال دارد این شلنگ دچار خمیدگی هایی شود، ممکن است که مواد غذایی، چربی ها و آلودگی های در قسمت های خمیده لوله رسوب کنند و بعد از مدتی بوهای بدی را ساطع کنند. برای تمیز کردن شلنگ تخلیه نیز می توان از انواع شوینده های خانگی و شیمیایی استفاده کرد و با استفاده از برس یا اسفنج آن را کاملاً تمیز کرد. در صورتی که رسوبات به گونه ای بودند که نتوان آنها را با اسفنج تمیز کرد می توان از مسواک های کهنه استفاده کرد و با استفاده از شوینده های شیمیایی کاملاً آلودگی ها و بوها را از بین برد.

بازوهای آب پاش ماشین ظرفشویی

از دیگر قطعاتی که امکان دارد منبع بوهای ناخوشایند در ماشین ظرفشویی باشند می توان بازوهای آب پاش را نام برد. این بازوها نیز بعد از مدتی می توانند توسط مواد غذایی، چربی ها و آلودگی ها مسدود شوند و بوی نامطبوعی داشته باشند. انسداد این بازوها علاوه بر بوی بد می تواند عملکرد ماشین را نیز تحت تاثیر قرار بدهد. این بازوها به راحتی قابلیت جداسازی دارند. می توانید آنها را جدا کرده و با استفاده از مواد شوینده کاملاً تمیز کرد و دوباره نصب کرد.

قسمت دیواره های داخلی و داخل درب ماشین ظرفشویی

قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی مستعدترین قسمت ها برای آلوده شدن و انتشار بوهای بد هستند چرا که مستقیماً با ظروف کثیف در ارتباط هستند. ممکن است آلودگی های ظروف به قسمت های داخلی ماشین چسبیده و بعد از مدتی باعث ایجاد بوی بد شود. تمیز کردن قسمت های داخلی با استفاده از مواد شوینده و آب داغ بهترین راه حل برای تمیز کردن این قسمت ها است.

فیلتر ماشین ظرفشویی

فیلتر شاید مانند بدنه، قسمت های داخلی و حتی شلنگ تخلیه جلوی چشمان ما نباشد اما یکی از اصلی ترین قسمت هایی است که می تواند با آلوده شدن، منبع این بوهای ناخوشایند باشد. معمولاً ذرات غذایی و چربی ها وارد فیلتر می شوند و به دلیل رطوبت و گرمای بالا می توانند بوهای بسیار بدی را تولید کنند. فیلتر ماشین ظرفشویی هم مانند بازوهای اسپری کننده قابلیت جدا شدن را دارد و می توان آن را به راحتی جدا کرد و با مواد شوینده کاملاً تمیز کرد و سپس در جای خود قرار داد. لازم است که فیلتر به صورت دوره ای و مستمر تمیز شود.

واشر درب ماشین ظرفشویی

واشر درب ماشین ظرفشویی نیز از جمله قطعاتی است که در بسیار زیاد در معرض چربی ها، ذرات ریز غذا و میکروب ها قرار می گیرد و چون مرتب با گرما و رطوبت در ارتباط است می تواند بوهای بدی را تولید کند. این قسمت را هم باید با مواد شوینده و آب داغ تمیز کرد.

نکاتی که در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی باید رعایت کرد

• ماشین ظرفشویی را باید به صورت مستمر و دوره ای سرویس و نظافت کرد چرا که همیشه در ارتباط با مواد آلوده و میکروب زا قرار دارد.

• می توان از قرص ها و جرم گیرهای شیمیایی برای نظافت و تمیز کردن ماشین ظرفشویی استفاده کرد.

• برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی می توان از مرکباتی مانند لیمو استفاده کرد. از قطعه های لیمو استفاده کنید و آن را درون ماشین قرار داده و آن را روشن کنید تا کاملاً آن را بوزدایی کند.

• برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی نباید به هیچ عنوان از وایتکس استفاده کرد چرا که باعث ایجاد خوردگی در قسمت های فلزی ماشین شده و خسارت هایی به بار می آورد.

• از بوگیرهایی مانند جوش شیرین و سرکه سفید برای برطرف کردن بوها استفاده کنید.

• قبل از آنکه ظروف را داخل ماشین ظرفشویی قرار بدهید سعی کنید مواد غذایی، چربی ها و آشغال ها را از آنها جدا کنید.

• بعد از آنکه ظروف توسط ماشین شسته شده آنها را خارج کنید و درب ماشین را باز کنید تا آب و رطوبت آن خارج شده و باعث تولید بو نشود.

در صورتی که با روش های ارائه شده در بالا ماشین ظرفشویی سامسونگ شما همچنان دارای بوی بد است، شما می توانید با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ در کرج تماس حاصل کنید تا در اسرع وقت مجرب ترین تعمیرکاران خود را به محل شما اعزام کنند. اگر ساکن شهر کرج هستید در صورت هر گونه مشکل یا خرابی لوازم خانگی خود از جمله تعمیر ظرفشویی در کرج می توانید با تعمیرگاه پارسینا سرویس تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس